Jak wybrać gabinet medycyny estetycznej? Praktyczny poradnik - Lotus Clinic Dental & Beauty

Kryteria wyboru gabinetu medycyny estetycznej
Z pewnością wiele osób zastanawia się czym się kierować przy wyborze gabinetu do wykonania wymarzonego zabiegu z zakresu szeroko rozumianej medycyny estetycznej. Codziennie jesteśmy zasypywani natłokiem informacji, promocji, akcji specjalnych, zdjęć i wielu innych wiadomości z tej dziedziny. Jak i kogo wybrać, na co postawić? Na niską cenę, popularność „zabiegowca”, piękne zdjęcia w social mediach? Należy odpowiedzieć sobie na pytanie czego oczekujemy od placówki, w której zabieg ma być wykonany i jakich efektów pozabiegowych się spodziewamy.

Priorytety w medycynie estetycznej: wygląd i bezpieczeństwo
Naturalny wygląd i bezpieczeństwo to często główne cele osób decydujących się na zabiegi estetyczne. Wybierając gabinet warto zwrócić uwagę na kwalifikacje personelu oraz status prawny placówki. Jeśli naszym priorytetem jest naturalny nieprzerysowany wygląd poprawianych części naszego ciała oraz bezpieczeństwo warto skorzystać z usług lekarza wyspecjalizowanego w dziedzinie medycyny estetycznej, w szczególności jeśli przyjmuje on pacjentów w zarejestrowanej placówce medycznej.

Co wyróżnia “prawdziwą” placówkę medyczną?
Nie każda „klinika medycyny estetycznej” w rzeczywistości jest podmiotem medycznym, choć w części z nich także można spotkać lekarzy. Placówka medyczna podlega wielu rygorom formalnym i lokalowym, których celem jest zapewnienie najwyższej jakości świadczonych usług medycznych oraz wysokiego poziomu bezpieczeństwa dla pacjentów i personelu.

Klinika medycyny estetycznej jest m.in. zobowiązana do posiadania polisy OC od następstw ewentualnych powikłań zabiegów i procedur medycznych, do prowadzenia dokumentacji medycznej każdego pacjenta, stosowania leków i wyrobów medycznych zgodnie z ich charakterystykami, ich przechowywania we właściwych warunkach, a także przechowywania i utylizacji wszelkiego rodzaju odpadów medycznych, czym zajmują się wyłącznie wyspecjalizowane firmy.

Higiena i sterylność – podstawa działalności medycznej
Lokal, w którym prowadzona jest działalność medyczna powinien wypełniać nie tylko niezwykle rygorystyczne przepisy w zakresie ochrony przeciwpożarowej oraz BHP czy dostępności dla osób niepełnosprawnych, ale przede wszystkim najwyższe standardy higieny i aseptyki, zarówno w kontekście aranżacji wnętrz przy wyborze rozwiązań i materiałów wykończeniowych poszczególnych gabinetów, jak i stosowania obowiązujących procedur medycznych. Spotkaliście się wcześniej z bezdotykowymi podajnikami mydła, płynów odkażających czy maseczek lub nawet kranów umywalkowych w „zwykłym” gabinecie medycyny estetycznej? W „prawdziwej” placówce medycznej to norma.

Technologie i certyfikowane urządzenia w medycynie estetycznej
Najczęściej w renomowanych klinikach korzysta się wyłącznie z wysokiej klasy certyfikowanych urządzeń, których skuteczność została wcześniej potwierdzona badaniami klinicznymi (często do wglądu w placówce dla pacjentów). W takich placówkach używa się wyłącznie oryginalnych produktów oraz leków (np. tzw. botoks jest lekiem dostępnym wyłącznie z przepisu lekarza), a same zabiegi związane z przerwaniem ciągłości naskórka, w tym m.in. modelowanie ust kwasem hialuronowym, podanie toksyny botulinowej czy stymulatorów tkankowych wykonywane są wyłącznie przez lekarzy.

Natomiast pozostałe zabiegi z obszaru szeroko pojętej medycyny estetycznej, takie jak kosmetologia czy pielęgnacja skóry, realizowane są przez wykwalifikowanych kosmetologów w komfortowo wyposażonych gabinetach, z użyciem wspomnianych certyfikowanych urządzeń, które służą do modelowania sylwetki i poprawy jędrności skóry twarzy oraz szyi.

Na rynku dostępne są także urządzenia oferujące funkcje podobne do kriolipolizy, które jednak mogą różnić się skutecznością i poziomem bezpieczeństwa. Często niska cena zabiegu może sygnalizować brak odpowiednich badań klinicznych i certyfikatów, co powinno być sygnałem ostrzegawczym dla pacjentów przy wyborze takich procedur.

LOTUS Clinic i najwyższe standardy
LOTUS Clinic od początku stosuje się do wyżej wymienionych najwyższych standardów, jest zarejestrowanym podmiotem medycznym wpisanym do Rejestru Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą pod numerem 000000262838, podlega stałemu nadzorowi, m.in. urzędu wojewódzkiego i sanepidu. Medycyna estetyczna to też medycyna, naszym celem jest więc świadczenie najwyższej jakości usług medycznych z zakresu medycyny estetycznej i stomatologii, a także ortopedii, fizjoterapii, dietetyki i innych.

Skontaktuj się z nami
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o naszych usługach, skontaktuj się z nami lub odwiedź naszą klinikę. Oferujemy kompleksową obsługę w zakresie medycyny estetycznej i wielu innych dziedzin medycyny.

Kontakt i Lokalizacja:
Telefon: 510 10 80 10
Email: hello@lotusclinic.pl
Adres: LOTUS Clinic, Plac Jana Pawła II 106, Gorzów Wlkp.

Lotus Clinic

Lotus Clinic Dental & Beauty
Plac Jana Pawła II 106/U1
66-400 Gorzów Wlkp.

Podmiot odpowiedzialny:
Lotus Sp. z o.o.
ul. Starzyńskiego 1/10b
66-400 Gorzów Wlkp.

wpisana do Rejestru Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą pod numerem 000000262838

KRS 0001020910
NIP 5993272509

Kontakt z nami

Mapa dojazdu